Kampania Rowerowy Maj – edycja 2021 rozpoczęta

Kampania Rowerowy Maj – edycja 2021 rozpoczęta

Ruszyła 7 edycja kampanii Rowerowy Maj

Aby dzieci mogły bezpiecznie i w pełni skorzystać z wszystkich atutów Rowerowego Maja konieczne jest ich właściwe przygotowanie. Rola rodziców jest kluczowa w powodzeniu kampanii. To na nich spoczywa decyzja o uczestnictwie, ale również właściwe przygotowanie dzieci i sprzętu. Wystarczy zadbać o kilka podstawowych spraw. Z pomocą specjalnie opracowanej dla rodziców checklisty, zadanie to będzie jeszcze łatwiejsze. Najważniejsza jest jednak sama postawa. Warto przynajmniej podczas kampanii zamienić samochód na rower i towarzyszyć dziecku w drodze do szkoły, czy samemu wybrać aktywne formy przejazdu do pracy, bo najlepiej jak przykład idzie z góry.
Rowerowy Maj to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna. Największa kampania tego typu w Polsce, a być może w całej Europie. Jej celem jest promocja zdrowego stylu życia oraz zrównoważonej mobilności wśród dzieci. Zachęcamy, żeby we wszystkie majowe dni szkolne dotrzeć na lekcje aktywnie, to znaczy na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolce. Za każdy dojazd uczeń otrzymuje naklejki.

Nie ma tu przegranych!
Zabawa i zdrowa rywalizacja w ramach akcji trwa przez cały maj.
Rywalizacja toczy się na dwóch poziomach:

• indywidualnym, gdzie uczeń sam wypracowuje swoją frekwencję i w zależności od liczby aktywnych podróży otrzymuje adekwatne nagrody,

• klasowym – najlepsza klasa/grupa w każdej szkole dostaje w nagrodę wycieczkę, warsztaty lub odbywa ciekawe spotkania ze znanymi osobistościami.

Jest to kampania społeczna skierowana do szkół podstawowych i przedszkoli.
Zachęca dzieci do przyjeżdżania do szkoły lub przedszkola na rowerze, hulajnodze, rolkach, czy deskorolce.
Grupa docelowa: dzieci w wieku 3-15 lat oraz nauczyciele. Pośrednio rodzice i opiekunowie.
Cel: promocja codziennej aktywności fizycznej, w szczególności komunikacji rowerowej, wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkoli.

4 –24 maja 2021r.
ZASADY KAMPANII
Aktywne podróże – przejazdy do szkoły lub przedszkola rowerem, hulajnogą, narolkach, wrotkach, a także w przypadku dalszych odległości podróże komunikacją miejską łączone z aktywnymi podróżami. W przypadku, gdy szkoła lub przedszkole funkcjonuje w trybie zdalnego nauczania, uznaje się przejazdy do dowolnego celu, które trwają minimum 30min.

Naszymi lokalnymi Partnerami wspierającymi Kampanię Rowerowy Maj jest firma Shrowery w Laskach oraz firma Cozmobike w Izabelinie, które specjalnie dla uczestników przygotowały specjalne oferty: 

Angażując się w Kampanię Rowerowy Maj Shrowery proponuje dla wszystkich uczniów ze Szkoły w Izabelinie po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej :

  1. Rabat – 20% na serwis;
  2. Rabat – 15% na wszystkie akcesoria rowerowe dostępne  w naszym sklepie.

Aby przygotować rower przed akcją w/w rabaty obowiązują od początku kwietnia do końca maja br.

W związku z Kampanią Rowerowy Maj Cozmobike w czasie jej trwania oferuje:

  1. Rabat 10% na akcesoria bezpośrednio wpływające na poprawę bezpieczeństwa (kaski, oświetlenie) odblaski-gratis.
    W szczególności zwracamy uwagę na właściwie dobrany kask, bowiem w pełni bezpieczny jest tylko ten, który jest odwzorowaniem kształtu naszej czaszki. Aby to stwierdzić należy przymierzyć kilka modeli i połączyć to z właściwym rozmiarem pod okiem przeszkolonego personelu.
  2. Zapraszamy również na szeroko rozumiany serwis rowerów .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *