Kampania Rowerowy Maj – edycja 2021

Kampania Rowerowy Maj – edycja 2021

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego.
Poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii.

Gmina Izabelin po raz drugi przystąpiła do Kampanii, która w tym roku rusza od 4 maja i potrwa do 24 maja 2021 roku.

Wiosenna kampania zachęca uczniów i przedszkolaków do wybierania aktywnego środka transportu podczas podróży do szkoły lub przedszkola.
Natomiast w przypadku, gdy placówka funkcjonuje w trybie zdalnego nauczania, za podróże punktowane w rywalizacji uznaje się przejazdy do dowolnego celu (rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach), które trwają minimum 30 min.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Już wkrótce przedstawimy więcej szczegółów Kampanii Rowerowy Maj.

Przed pierwszą jazdą rowerem po zimie warto sprawdzić stan techniczny roweru a przede wszystkim:

 1. Stan ogumienia – ważne czy opony nie są popękana, sparciałe lub przetarte. Dodatkowo warto sprawdzić czy w oponach jest odpowiednie ciśnienie( każdy z producentów podaje zakres ciśnienia jaki powinien być w oponie, wartość ta podana jest na boku opony), jazda na za niskim lub za wysokim ciśnieniu skutkuje uszkodzeniem opony, dętki a w skrajnych przypadkach obręczy;
 2. Stan hamulcy – warto sprawdzić czy klocki hamulcowe nie są zużyte, lub hamulec poprawnie pracuje – czy któryś z klocków nie jest krzywo ustawiony przez co trze cały czas o obręcz lub tarcze hamulcową,  jednocześnie jesteśmy wstanie sprawdzić czy koła i tarcze nie są krzywe;
 3. Stan ogólny roweru – czyli sprawdzenie wszystkich połączeń śrubowych. Warto dokręcić śruby w mostku, oraz koła. Elementy te potrafią się poluzować podczas zwykłej jazdy samoistnie.
  Dodatkowo możemy sprawdzić czy przerzutki poprawnie pracują, a wzrokowo możemy sprawdzić stan łańcucha, czy niema nalotu rdzy tak samo linki od przerzutek i hamulcy.

Naszymi lokalnymi Partnerami wspierającymi Kampanię Rowerowy Maj jest firma Shrowery w Laskach oraz firma Cozmobike w Izabelinie, które specjalnie dla uczestników przygotowały specjalne oferty: 

Angażując się w Kampanię Rowerowy Maj Shrowery proponuje dla wszystkich uczniów ze Szkoły w Izabelinie po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej :

 1. Rabat – 20% na serwis;
 2. Rabat – 15% na wszystkie akcesoria rowerowe dostępne  w naszym sklepie.

Aby przygotować rower przed akcją w/w rabaty obowiązują od początku kwietnia do końca maja br.

W związku z Kampanią Rowerowy Maj Cozmobike w czasie jej trwania oferuje:

 1. Rabat 10% na akcesoria bezpośrednio wpływające na poprawę bezpieczeństwa (kaski, oświetlenie) odblaski-gratis.
  W szczególności zwracamy uwagę na właściwie dobrany kask, bowiem w pełni bezpieczny jest tylko ten, który jest odwzorowaniem kształtu naszej czaszki. Aby to stwierdzić należy przymierzyć kilka modeli i połączyć to z właściwym rozmiarem pod okiem przeszkolonego personelu.
 2. Zapraszamy również na szeroko rozumiany serwis rowerów .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *